polski deutsch english

Dachy Warszawa

Dachy płaskie Warszawa

Budując dom lub budynek użytkowy, nie można zapominać o dobrej jakości dachu. Jest to miejsce, które naraża budynek na duża utratę ciepła. Tym bardziej powinno być właściwie zabezpieczone. Tylko profesjonalnie wykonane dachy, przy budowie których zostały użyte najlepsze materiały sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych w naszym kraju.

Dachy płaskie czy też spadziste muszą być odpowiednio izolowane. Istnieje wiele sposobów ich izolacji, każdy z nich ma swoje zalety, jednak to odpowiedni montaż systemu izolacyjnego gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie tegoż systemu. Dach płaski dzięki odpowiedniej warstwie izolacji gwarantuje nie tylko doskonałą stabilność termiczną, ale również paraprzepuszczalność. Jest to niezwykle ważny czynnik, który sprawia, że wewnątrz budynku nie osadza się zbyt duża ilość wilgoci powodująca powstawanie pleśni.

Dachy płaskie w takim mieście jak Warszawa muszą być również odporne na zalegający śnieg. Dlatego do ich budowy stosuje się wytrzymałe i bardzo mocne membrany. Ich właściwości zapewniają im odpowiednią sztywność, wytrzymałość oraz bardzo dobre właściwości sprężyste. Dobrze dobrana i zamontowana membrana to gwarancja bezpieczeństwa dachu oraz jego stabilności i wytrzymałości obciążeniowej. Membrany są odporne na wysokie oraz niskie temperatury.

Wybierając fachową i rzetelną firmę taką jak ZRB Zawadzki ma się gwarancję, że dach będzie wykonany nie tylko poprawnie, ale również fachowo i zgodnie ze sztuką budowlaną. Prócz właściwości izolacyjnych, dach ma również zapewniać komfort i bezpieczeństwo, dlatego użycie właściwych materiałów, przeprowadzenie prawidłowo procesu montażu oraz dostosowanie dachu do potrzeb użytkownika zapewnia jego prawidłowe działanie. Dachy Warszawa to elementy budowlane, które z całą pewnością należą do najbardziej wymagających pod kątem technicznym oraz technologicznym. Profesjonalnie zamontowany i dopasowany dach funkcjonuje w niezmienionym stanie przez kilkadziesiąt lat i nie wymaga dodatkowej ingerencji.

Dlaczego precyzyjny montaż dachu jest tak ważny?

Dach jest istotnym elementem składowym budynku. Biorąc pod uwagę to, ile ciepła może uciekać przez dach, należy zwrócić uwagę na jego korzystny wpływ na izolację budynku, lub też niekorzystny, jeżeli dach jest wykonany niewłaściwie. Dachy płaskie należą do najbardziej efektywnych, najlepiej izolowanych oraz stosunkowo tanich. Warunkiem jest prawidłowe zamontowanie dachu płaskiego, to może zagwarantować ZRB Zawadzki.

Nasza firma, mając wieloletnie doświadczenie w budowie dachów płaskich, opiera się nie tylko na doświadczeniu i wiedzy, ale również na nowoczesnych technologiach, o których dowiadujemy się z targów, konferencji oraz sympozjów. Od lat jesteśmy zaangażowani w budowę i montaże nowoczesnych i technologicznie zaawansowanych dachów płaskich. Wiemy więc doskonale, jaką zastosować technologię w przypadku określonego zlecenia. Potrafimy dobrać nie tylko materiały, ale również wszystkie parametry, i to charakteryzuje nas jako firmę wykonawczą. Profesjonalnie wykonane dachy Warszawa są doskonałym i trwałym elementem budynku, potrafią przetrwać zarówno zróżnicowane warunki atmosferyczne, jak również służyć bez żadnych usterek przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Dach płaski składa się z kilku warstw, każda musi być wykonana perfekcyjnie, tak aby zminimalizować negatywny odpływ ciepła z budynku oraz nadmierne przepuszczanie cieczy. Dachy płaskie muszą być jednocześnie paroprzepuszczalne, tak aby całkowicie eliminować powstawanie i nagromadzenie się wilgoci w domu. Jest to zjawisko wyjątkowo niebezpieczne, szczególnie biorąc pod uwagę budynki mieszkalne, gdzie nadmierna wilgoć może powodować powstawanie pleśni i grzybów na ścianach lub sufitach budynków.

Sugerujemy, abyście Państwo wybierali doświadczonych specjalistów do montażu dachów płaskich. Technologia ta bowiem jest prosta jedynie pozornie, w rzeczywistości natomiast jest technologią wyjątkowo skomplikowaną i czasochłonną. Niewłaściwe wykonanie jednej warstwy powoduje, że dach może zostać uszkodzony, co jest wyjątkowo niebezpieczne nie tylko ze względów konstrukcyjnych, ale również ze względów bezpieczeństwa.

Profesjonalne wykonanie – gwarancja na lata

Dach płaski musi zostać wykonany nienagannie pod kątem technicznym i montażowym, aby spełniać bardzo rygorystyczne warunki wynikające przede wszystkim z paroprzepuszczalności oraz doskonałej izolacji termicznej. Montaż dachu jest również istotny patrząc z płaszczyzny wytrzymałości całej konstrukcji dachu oraz stropu. Naruszenie tego drugiego podczas montażu to częsta przyczyna późniejszych usterek.

Dobrze zamontowany dach, w którym wykorzystano dobrej jakości materiały oraz użyto odpowiednich podzespołów montażowych, to dach, który spełni swoją rolę przez lata. Dlatego ZRB Zawadzki, będąc pewnym bardzo wysokiej jakości i precyzji montażu, zapewnia bardzo długi okres gwarancyjny dla dachu. Od właściwego zamontowania zależy nie tylko wytrzymałość zmęczeniowa czy też odporność na obciążenia, ale również właściwa izolacja oraz zachowanie parametrów związanych z prawidłowym działaniem dachu jako elementu izolującego i jednocześnie właściwie przepuszczającego.

Dachy płaskie są zbudowane z membran, to właśnie odpowiednie zgrzanie oraz zamontowanie membrany jest kluczem dla prawidłowego działania dachu oraz zachowania jego wytrzymałości. Zbyt mocno naciągnięta membrana spowoduje, że dach utraci swoją wytrzymałość. Natomiast zbyt słabo naciągnięta membrana spowoduje, że dach może się zapaść i gromadzić nadmiar wody lub też śniegu oraz lodu. Tylko i wyłącznie duże doświadczenie oraz spora wiedza gwarantują trwałość i wysoką wytrzymałość dachu płaskiego oraz każdego innego. To natomiast gwarantuje ZRB Zawadzki.

"

Zapytaj o ofertę wykonania dachu w regionie Warszawy i okolic