polski deutsch english

Odśnieżanie dachów Łódź, Pabianice, Łódzkie

Dach płaski jest niezwykle funkcjonalny i jednocześnie wytrzymały dzięki zastosowaniu nowoczesnych i wysokowydajnych materiałów. Niemniej jednak, bardzo duża ilość śniegu, która zalegać będzie na dachu jest niezwykle niebezpieczna dla całej konstrukcji budynku. Należy mieć świadomość tego, że odśnieżanie dachów to obowiązek każdego właściciela budynku, który ma również obowiązek zagwarantować pełne bezpieczeństwo osobom przebywającym wewnątrz budynku.

Nasza firma podczas pracy wykorzystuje wyłącznie profesjonalny sprzęt do pracy na wysokościach. Od lat specjalizujemy się w usuwaniu nadmiaru śniegu z dachów, w efekcie gwarantujemy rzetelne i sumienne wykonanie danego zakresu prac. Dodatkowo, zatrudniając nas, macie Państwo pewność, że angażujecie do pracy specjalistów, ludzi, którzy posiadają niezbędne uprawnienia oraz wiedzę dotyczącą pracy na wysokości. Nie będziemy zagrażać ani sobie, ani nikomu innemu podczas naszej pracy. Wykorzystując profesjonalny sprzęt, jesteśmy w stanie usunąć śnieg błyskawicznie, dzięki czemu zyskujecie czas i przede wszystkim pieniądze.

Działamy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i konserwacji dachów płaskich w bardzo szerokim zakresie. W razie potrzeby, prócz usług, które realizujemy w zakresie usuwania śniegu, możemy także zrealizować dla Państwa montaż specjalnych podzespołów, które będą minimalizowały problem zalegającego na dachu śniegu. Mając niezwykle duże doświadczenie w montażu i tworzeniu dachów płaskich, posiadamy także wiedzę i doświadczenie, które pozwalają eliminować zagrożenia i jednocześnie działać tak, aby klient mógł wygodnie i bez zmartwień korzystać z budynku.

Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych pracowników oraz osób postronnych podczas odśnieżania dachów. Nawet pracując szybko i w trudnych warunkach, zabezpieczamy miejsce pracy w taki sposób, aby całkowicie uniemożliwić powstanie jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia lub życia osób przebywających w pobliżu budynku, na którym odbywają się prace. Nasi pracownicy są zabezpieczeni wysokiej jakości sprzętem, dzięki czemu całkowicie zminimalizowane jest jakiekolwiek ryzyko wynikające z pracy na wysokości.

Gorąco zachęcamy do wybrania naszych specjalistów w zakresie prac na wysokościach, szczególnie jeśli chodzi o prace związane z odśnieżaniem dachów płaskich. Ryzyko zatrudnienia osób niewyspecjalizowanych w tego typu pracach jest bardzo duże, dodatkowo, istnieje możliwość uszkodzenia dachu, czy to jego membrany, czy też łączeń. Nasza firma gwarantuje, że dach będzie tak samo funkcjonalny jak był przed odśnieżaniem, a podczas wykonywanej pracy nie wystąpią żadne dodatkowe niedogodności związane z pracami.

Dlaczego odśnieżanie dachów z ZRB Zawadzki?

Jesteśmy doświadczoną firmą, która oprócz budowy i renowacji dachów oferuje również kompleksowe odśnieżanie dachów o bardzo dużych powierzchniach. Realizujemy usługi odśnieżania dachów wielkopowierzchniowych. Gwarantujemy, że przeprowadzone będą one z zachowaniem wszystkich norm i przepisów oraz przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń BHP.

Odśnieżanie objęte jest gwarancją, która zapewnia brak uszkodzeń mechanicznych dachu. Oferujemy odśnieżanie na dachach płaskich, pokrytych blachami trapezowymi, płytami warstwowymi, membranami oraz papą. Doskonale przeszkolona kadra pracownicza zapewnia bezpieczeństwo oraz solidność podczas wykonywanych prac.

Przez długie lata naszej działalności przeprowadzaliśmy odśnieżanie dachów obiektów przemysłowych, handlowych oraz magazynowych i logistycznych. Nasze działania mają na celu zagwarantowanie wysokiego poziomu usług.

Na pierwszym miejscu podczas wykonywania zlecenia stawiamy bezpieczeństwo. Państwa dach będzie idealnie odśnieżony, a doświadczenie naszych pracowników jest gwarancją tego, że dach nie zostanie w żaden sposób uszkodzony.

Obowiązek odśnieżania dachów budynków

Ze względu na częste i bardzo intensywne opady śniegu w Polsce, na właścicielach i zarządcach nieruchomości ciąży obowiązek odśnieżania dachów hal i budynków przemysłowych. Obowiązek ten jest kwestią bezpieczeństwa ludzi, którzy pracują lub też po prostu przebywają w danym budynku. Szczególnie ważne jest dokładne odśnieżanie dachów płaskich, które są niezwykle podatne na zalegający śnieg oraz powstający lód. Z tego też powodu, odśnieżanie dachów powinno być niezwykle precyzyjne. Obowiązek ten należy spełnić, nie tylko ze wzglądu na przepisy, lecz przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w budynku lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Wybierając firmę, która wykona usługę odśnieżania, warto zwrócić uwagę na naszą ofertę. Przede wszystkim jest to oferta kompleksowa, obejmująca całkowite usunięcie śniegu z dachu. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz profesjonalnemu sprzętowi, mamy odpowiednie możliwości, aby sprostać temu zadaniu na najwyższym poziomie.

Najpoważniejszym problemem firm, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia w odśnieżaniu dachów jest stwarzanie dodatkowego niebezpieczeństwa podczas prac. Podczas odśnieżania istnieją inne zagrożenia, prócz największego, związanego ze spadnięciem z dużej wysokości. Zagrożenia te powinno się eliminować poprzez zapewnienie profesjonalnych środków ochrony oraz odpowiedni nadzór. Należy także pamiętać, że to właściciel budynku odpowiada za proces odśnieżania, nawet zatrudniając firmę odśnieżającą dach, to właściciel budynku jest osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo jej pracownikow. Najlepiej więc zatrudnić do tego celu prawdziwych fachowców i specjalistów, potrafiących poradzić sobie z problemami oraz dbających o bezpieczeństwo.

Nasza firma posiada wiele lat doświadczenia w pracy na dachach i wysokościach. Zapewniamy więc profesjonalny dozór, fachową kadrę pracowników oraz gwarantujemy bezpieczeństwo prac wysokościowych. Każde działanie jakiego się podejmujemy, wykonywane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP oraz kodeksem pracy. Obowiązek odśnieżania dachów zimą, podczas opadów śniegu, nie może być traktowany z przymrużeniem oka, ponieważ zalegający na dachu śnieg jest bardzo niebezpieczny i stwarza ogromne zagrożenie.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy w zakresie wsparcia przy odśnieżaniu dachów. Nasze doświadczenie pozwoli nie tylko bezpiecznie wykonać prace związane z odśnieżaniem, ale także zabezpieczyć cały teren tak, aby osoby niezwiązane z pracami nie ucierpiały podczas odśnieżania. Od naszego klienta nie wymagamy niczego oprócz zlecenia usługi. Współpracując z nami, każdy może liczyć na pełne wsparcie oraz być pewnym, że posiadamy na tyle bogatą wiedzę i na tyle duże umiejętności, iż cała praca przebiegnie bez najmniejszych zakłóceń oraz problemów. ZRB Zawadzki to gwarancja fachowości i renoma, która zapewnia wysoką jakość obsługi klienta oraz pełne jego wsparcie.

Odśnieżanie dachów według aspektów prawnych i BHP

Każdy właściciel hali lub magazynu jest zobowiązany do odśnieżenia swojego dachu, jeżeli duża ilość śniegu może spowodować zagrożenie zdrowia i życia, zarówno poprzez uszkodzenie konstrukcji dachu, jak również poprzez opadnięcie dużej ilości śniegu lub lodu. Odśnieżanie i odladzanie dachu nie musi być wykonywane przez pracownika wyspecjalizowanego, jednak bardzo istotne jest to, żeby pracodawca wyposażył pracownika w odpowiedni sprzęt, w odpowiednie ubranie, prawidłowo go wyszkolił, wysłał na odpowiednie badania lekarskie oraz prawidłowo oznaczył teren, na którym odbywają się prace. Widać, że wymagania, które stawiane są pracodawcy są bardzo wysokie. Odśnieżanie dachu przez jednego pracownika trwałoby co najmniej kilkadziesiąt godzin. Wystarczy policzyć zatem, jak duży koszt wiąże się z przygotowaniem do pracy kilku lub nawet kilkunastu pracowników. Sam sprzęt do takich prac kosztuje kilka tysięcy złotych, do tego strata związana z faktem, że pracownik wykonuje inne czynności, niż te, do których został przewidziany.

Warto zaznaczyć, iż to sam właściciel budynku decyduje, kiedy należy zdecydować się na odśnieżanie dachu, bowiem to on powinien wiedzieć, kiedy istnieje realne zagrożenie. W wyniku zaniedbania tego obowiązku, inspektor budowlany może obciążyć właściciela budynku wysoką grzywną. Każdy dach, czy to płaski, czy też skośny ma pewną ograniczoną wytrzymałość, która uzależniona jest od ciężaru pokrywy śnieżnej. Ciężar śniegu jest bardzo zróżnicowany, zależy przede wszystkim od długości zalegania śniegu na dachu oraz od warunków atmosferycznych. Im ciężar śniegu jest większy, tym powoduje większy nacisk na dach. Znając wytrzymałość dachu, która powinna być znana każdemu właścicielowi budynku, obliczenie grubości bezpiecznej pokrywy śniegowej nie powinno stanowić żadnego problemu. Należy jednak zaznaczyć, iż ciężar śniegu może zmieniać się wraz ze wzrostem albo spadkiem temperatury, a także czasem, podczas którego zalega na dachu.

Zatrudnienie specjalistów takich jak ZRB Zawadzki do odśnieżania dachów, to wbrew pozorom znacząca oszczędność pieniędzy. Przede wszystkim unika się mandatu, który może być bardzo wysoki w przypadku niewywiązania się z obowiązku odśnieżenia dachu lub wykonania tego zadania w nieprawidłowy sposób. Nie mając odpowiednio wykwalifikowanego personelu do odśnieżania dachu, konieczne jest wyłożenie sporych pieniędzy zarówno na badania wysokościowe, jak również odpowiednie przeszkolenie pracowników. Niezbędny jest dobrej jakości sprzęt, który jest niezwykle drogi. Tymczasem nasza firma jest w pełni wyposażona i doskonale przygotowana do realizowania zadań wykonywanych na wysokościach. Odśnieżanie dachu zajmuje nam bardzo mało czasu, dach jest odśnieżany w sposób bezpieczny i bardzo dokładny. Nasz wysokiej jakości sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko naszych pracowników, ale również ludzi postronnych oraz pracowników i aktualnych użytkowników budynku. Samodzielne odśnieżanie dachu nie tylko się nie opłaca, ale jest ryzykowne. Zatrudnienie naszej firmy, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, to bezwzględnie najlepsze rozwiązanie.