Stalowe hale systemowe – przemysłowe i nie tylko

Czasy, w których w celu magazynowania lub produkcji budowana od zera kompletnie nowy budynek, przeszły już do historii. Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem są hale systemowe. Ich wzniesienie, jak i późniejszy ewentualny demontaż, jest wyjątkowo proste, jak i oszczędne finansowo.

Systemowa konstrukcja hal przemysłowych – co się w niej zawiera?

Hale systemowe określane są także halami modułowymi. Nie są to nieruchomości, lecz przenośne obiekty, składane na wyznaczonym przez klienta miejscu. Jeden projekt składa się z wielu różnych elementów – modułów – które zaprojektowane są w taki sposób, aby idealnie i szczelnie do siebie pasowały. W przeciwieństwie do tradycyjnych magazynów czy innych obiektów przemysłowych nowoczesne stalowe hale systemowe mogą powstawać maksymalnie w kilka tygodni od momentu podjęcia decyzji. Nierzadko czas ten jest jeszcze krótszy.

Modułowe hale systemowe to rozwiązanie bardzo wszechstronne. Wszystkie moduły używane do konstrukcji są przywożone na miejsce. Wiele z nich do wielkogabarytowe części. W przypadku budowli stalowej na początku wznosi się fundamenty i szkielet. Pozostałe panele wystarczy nałożyć dzięki specjalnej technologii umożliwiającej wygodne złożenie całości. Zaletą takiego sposobu jest więc także to, że wszystkie komponenty trafiają od zleceniodawcy do zleceniobiorcy. Pomija się większy łańcuch dostaw oraz konieczność wyposażenia projektu w dodatkowe części. To samo dotyczy samego procesu stawiania hali przemysłowych modułowych. Wykwalifikowani i przeszkoleni pracownicy złożą halę profesjonalnie i bez żadnych obaw o powstanie jakichkolwiek problemów.

Z czego składają się hale modułowe?

Hale modułowe to kompleksowe projekty sprzedawane ze wszystkimi potrzebnymi elementami, co czyni je tak wszechstronnymi i niezawodnymi. Na miejsce wzniesienie dostarczane są słupy i rygle ścienne, moduły dachowe, fundamenty, płyty blaszane i z tworzyw, regały stalowe i różnego rodzaju panele ścienne oraz obudowy. W zależności od poszczególnego projektu ściany konstrukcji mogą być jedno bądź wielowarstwowe.

Oprócz tego zestaw hal modułowych zawiera wszystkie potrzebne mniejsze części takie, jak chociażby drzwi, moduły okienne (jeśli projekt je zakłada), narożniki, zadaszenia, okapy, blachy i rynny. Niektóre warianty mogą być także wyposażone w części dociepleniowe oraz dodatkowe moduły termo- i hydroizolacyjne ścian i dachów.

Zastosowanie nowoczesnych systemów budownictwa modułowego

Konstrukcje systemowe stalowe nie są najnowszym wynalazkiem, ale z drugiej strony etap masowej popularyzacji ich przebiegał stosunkowo niedawno – w Polsce na przełomie XX i XXI wieku. Obecnie w celu postawienia magazynu, przestrzeni przemysłowej, miejsca pracy, a nawet obiektów specjalistycznych takich, jak kryty kort tenisowy czy ujeżdżalnia dla klubu jeździeckiego, zdecydowanie się na montaż stalowej hali systemowej to najlepsze, co można wybrać. Przemawiają za tym zarówno koszty, jak i prostota całej instalacji, która w przyszłości może być zdemontowana.

Jeśli szukasz wiarygodnych systemów modułowych ze stalowymi szkieletami, sprawdź całą naszą ofertę – z pewnością znajdziesz to, czego szukasz!

Szukasz wykonawcy hali stalowej? Sprawdź nas!

telefon

+48 512 450 492
TELEFON

telefon

+48 505 856 333
+48 570 600 707

TELEFON KOSZTORYSANCI

mail

biuro@dachy-zrbzawadzki.pl
l.zawadzki@dachyzawadzki.pl

E-MAIL