Komplesowa obsługa dekarska

Renowacje dachów

Profesjonalna renowacja dachu

Renowacje dachów

Nasze usługi skierowane są nie tylko do nowo projektowanych obiektów, lecz również do starych często wymagających starannego doboru technologii oraz oszacowania kosztów opłacalności renowacji. Dlatego indywidualna obsługa klienta pozwala starannie dobrać technologie renowacji, które z powodzeniem są stosowane i chwalone przez naszych klientów.

Serwis dachów

Świadczymy serwis gwarancyjny na obiektach wykonanych przez naszą firmą ,oraz prowadzimy pogotwie dekarskie na obiektach po gwarancyjnych.

W nagłych przypadkach nasze ekipy serwisowe są w stanie dotrzeć do klienta w ciągu 24 godzin od daty wystawienia zamówienia.

Renowacja dachów pod okiem specjalistów

Renowacja dachu wymaga nie tylko wysokiej jakości materiałów. Niezbędni są wysokiej klasy, doświadczeni specjaliści, którzy naprawią usterki, zabezpieczą przed zniszczeniem, by dach służył kolejne lata.

Renowacja dachów – dlaczego warto?

Z biegiem czasu, dach na budynku może ulec zniszczeniu. Może to wynikać z długotrwałej eksploatacji, ale też z niskiej jakości materiałów, z których go wykonano lub z trudnych warunków atmosferycznych. Im starszych budynek, tym większe prawdopodobieństwo, że dach również trzeba będzie wymienić. Nie zawsze jednak całkowita wymiana jest potrzebna. Dobrze wykonane konstrukcje lub regularna konserwacja dachu sprawiają, że coraz częściej, zamiast wymiany, lepiej jest przeprowadzić renowację dachu. Jest to rozwiązanie zdecydowanie prostsze, a przy tym mniej obciążające dla budżetu domowego. Wymaga bowiem zatrudnienia specjalistów, którzy ocenią kondycję dachu, naprawią usterki i wzmocnią konstrukcję, tak by nadal efektywnie i bezpiecznie służyła latami. Wykorzystując do tego celu nowoczesne materiały i technologie, które obecnie dominują na rynku, można sporo zaoszczędzić. Dotyczy to także czasu prowadzenia prac renowacyjnych. Budowa nowego dachu może bowiem zająć wiele tygodni. Natomiast renowacja może zająć kilka lub kliniaście dni – w zależności od poziomu zaawansowania prowadzonych prac. Dzięki temu, renowacja dachu jest mniejszym utrudnieniem i obciążeniem dla właściciela budynku.  Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy renowacja ma być prowadzona na budynku mieszkalnym, w którym cały czas ktoś przebywa. Renowacja będzie mniej uciążliwa i kłopotliwa, a krótszy czas przeprowadzenia niezbędnych prac, jest ważną zaletą renowacji, którą za każdym razem warto uwzględnić planując wszystkie działania.

Na co zwrócić uwagę przy renowacji dachów?

Decydując się na renowację dachu warto wziąć pod uwagę kilka zasadniczych czynników. Przede wszystkim warto ocenić czy dach, w obecnym kształcie i formie spełnia swoje zadania i jest rozwiązaniem zadowalającym. Dotyczy to w szczególności budynków, które powstały 20-30 lat temu. Zastosowane w nich rozwiązania, nawet jeśli były nowatorskie w tamtym okresie, dziś nie muszą za takie uchodzić. Oznacza to, że można wykonać pewne ulepszenia i poprawki, dzięki którym konstrukcja będzie bezpieczniejsza lub pomoże w obniżeniu rachunków (np. za ogrzewanie). Dlatego też decydując się na renowację dachu, warto wybrać firmę, która specjalizuje się nie tylko w przeprowadzeniu prac renowacyjnych, ale również w doradztwie. W ten sposób zyska się pewność, że wybrane dla domu rozwiązanie przyniesie oczekiwane efekty, będzie korzystne dla domu, a także przyczyni się do oszczędności. To ten ostatni aspekt sprawia, że inwestycja w renowację się zwróci właścicielowi.  Okazuje się bowiem, że dzięki renowacji i zastosowanym materiałom, możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania. Kluczem do sukcesu jest poprawna termoizolacja budynku.  Wybierając wysokiej jakości materiały i firmę, która wyróżnia się doświadczeniem, zyskuje się pewność, że termoizolacja dachu zostanie przeprowadzona w taki sposób, by właściciel budynku zauważył oszczędności w swoim portfelu.

W dalszej kolejności należy zwrócić również uwagę na to, jakie materiały można wykorzystać do przeprowadzenia prac renowacyjnych. Nie zawsze bowiem trzeba korzystać z tych samych rozwiązań, które były wykorzystane przy budowie dachu. Pracownik firmy może zaproponować lepsze lub bardziej innowacyjne materiały, które lepiej sprawdzą się przy konkretnym budynku. Warto również zweryfikować ilość niezbędnych napraw, które trzeba wykonać, aby dach był na nowo w pełni funkcjonalny.

Renowacja dachów przy użyciu membran płynnych

Renowacja dachu może być wykonywana na wiele sposobów. Najpopularniejszą, a zarazem najbardziej trwałą i najszybszą metodą jest renowacja przy użyciu membrany płynnej. Jej zaletą jest możliwość aplikacji przy pomocy wałka lub natryskowo. Dzięki krótkiemu czasowi wiązania, szybko uzyskuje się jednolite i całkowicie bezszwowe i be złączeniowe pokrycie, które jest dodatkowo wodoszczelne. Zaletą membrany płynnej jest jej wysoka elastyczność oraz odporność na najbardziej skrajne warunki atmosferyczne czy też na promieniowanie UV. W ten sposób, nawet jeśli budynek i dach jest nieustannie narażony na skrajne warunki atmosferyczne (wysokie, niskie temperatury, silne wiatry, intensywne opady deszczu lub śniegu), dach jest bezpieczny i szczelny. To sprawia, że do wnętrza budynku nie dostaje się wilgoć, a w ścianach nie rozwija się pleśń. Dotyczy to również sytuacji, w których woda czy śnieg zalega przez kilka tygodni na dachu. Membrana płynna daje właścicielowi budynku poczucie bezpieczeństwa i komfort, co jest ważne zarówno przy codziennym użytkowaniu jak i w czasie, kiedy właściciela budynku nie ma na miejscu.  Jeśli bowiem woda czy śnieg nie będzie regularnie usuwany z dachu i będzie na nim zalegać, konstrukcja może przeciekać. To z kolei nie tylko sprawi, że w domu będzie wilgoć, ale również osłabi to całą konstrukcję dachu, co będzie stanowiło realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców budynku. Dlatego też osoby przebywające często poza domem, powinny zdecydować się na membrany płynne. Zapewniają one większą szczelność i lepszą izolację, a tym samym chronią konstrukcję dachu przed nadmierną wilgocią. Dzięki temu, ryzyko ewentualnych uszkodzeń jest mniejsze, nawet jeśli woda zalega na dachu przez kilkanaście dni czy tygodni.

Dużą zaletą membrany płynnej jest możliwość położenia jej również na papie, która wcześniej pokrywała dach. Oznacza to, że prowadząc prace renowacyjne nie trzeba papy usuwać lub specjalnie jej naprawiać czy kłaść nowej. Jeśli w papie pojawiają się jakiekolwiek ubytki czy uszkodzenia, membrana płynna przykryje je i dodatkowo wzmocni. To znacznie skraca czas prowadzonych prac remontowych i sprawia, że renowację można zakończyć szybciej, a budynek może być cały czas użytkowany.

Nie tylko cena

Trudno jest jednoznacznie oszacować koszty prac renowacyjnych. Wszystko uzależnione jest od zakresu wykonywanych prac, od wielkości dachu oraz od ewentualnych uszkodzeń konstrukcji, które trzeba naprawić. Firma zajmująca się renowacją dachu wycenia osobno koszty swojej pracy, a także koszty materiałów i działań, które trzeba podjąć, by zwiększyć bezpieczeństwo dachu i przywrócić mu pełną funkcjonalność. Koszt uzależniony jest także od tego czy na dachu pojawi się termoizolacja czy hydroizolacja oraz od tego czy konieczne będzie wzmocnienie całej konstrukcji. Dlatego też za każdym razem renowacja musi być wyceniona indywidualnie. Warto jednak pamiętać, by wybierając konkretną ofertę nie kierować się wyłącznie ceną.  Kluczowe powinny być dotychczasowe realizacje wykonane przez firmę, standard pracy oraz poziom doświadczenia i kwalifikacje posiadane przez pracowników. Jakość wykorzystywanych materiałów, staranność i kompleksowość usług, powinna być priorytetem, jeśli chodzi o renowację dachów. To element konstrukcji domu, na którym nie warto oszczędzać. Jeśli prace zostaną wykonane profesjonalnie i na najwyższym poziomie, będzie to wydatek na lata. Dlatego też cena powinna być w tym przypadku wartością drugorzędną.

Kompleksowość usług

Szukając firmy, która zajmie się renowacją dachu, najlepiej wybrać podmiot, który oferuje kompleksowy zakres usług. Jest to o tyle wygodne, że jedynym obowiązkiem zleceniodawcy jest wskazanie własnych potrzeb i oczekiwań oraz zatwierdzenie budżetu i wprowadzanych rozwiązań. Nie trzeba samodzielnie szukać osoby odpowiadającej za ocenę stanu technicznego dachu czy kupować materiałów. Są to aspekty trudne dla osób, które nie znają się na tego rodzaju pracach, nie mają potrzebnego doświadczenia czy kwalifikacji, a co za tym idzie, podejmowane przez nich decyzje nie zawsze mogą być właściwe. Dlatego też wybierając firmę składającą się z doświadczonych specjalistów, zyskuje się pewność, że dobiorą oni rozwiązania i materiały, które dopasowane będą do konkretnego dachu i zakresu jego użytkowania i innych czynników, które trzeba przy renowacji uwzględnić. To pozwala z klienta ściągnąć część odpowiedzialności, a jednocześnie udziela się mu wszelkich informacji, które pomogą zrozumieć przebieg prowadzonych prac renowacyjnych. Ważne jest, by klient nie był wykluczony z tego procesu. W ten sposób współpraca przebiega skutecznie i przy maksymalnym odciążeniu klienta. Ważne jest także, aby zakres usług obejmował również gwarancję. W ten sposób klient zyskuje pewność, że po zakończeniu prac, dach nadal będzie pod dobrą opieką specjalistów, którzy zajmowali się jego renowacją.

Gwarancja to za mało

Firma udziela gwarancji na swoje prace. Oznacza to, że renowacja dachu przeprowadzona przez pracowników ZIS Zawadzki objęta jest gwarancją, dzięki której klient może liczyć na naprawę, jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy. Jednak to nie wszystko. Kluczowym czynnikiem wpływającym na wyższy poziom bezpieczeństwa świadczonych dla klientów korzystających z usług firmy, jest obsługa nagłych przypadków. Poza tradycyjnym serwisem gwarancyjnym, firma przyjmuje nagłe zgłoszenia.  Dzięki temu klient, u którego pojawiła się nagła awaria czy inne problemy zagrażające bezpieczeństwu lub uniemożliwiające bezpieczne korzystanie z budynku, może zamówić ekipę serwisową. Dotrze ona do klienta w ciągu 24 godzin od chwili wystawienia zamówienia. W ten sposób, klient ma pewność, że niezależnie od pojawiającego się problemu, nie zostanie pozostawiony z nim sam. Ta usługa pomaga nie tylko zwiększyć poziom bezpieczeństwa czy jakość świadczonych przez firmę usług. Pomaga ona w budowaniu zaufania do firmy i do zatrudnionych w niej specjalistów.

Wybierając ZIS Zawadzki Inwestycje Budowlane zyskuje się pewność, że dach będzie odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wszystkie ewentualne usterki zostaną sprawnie usunięte. Pracownicy są dostępni również po zakończeniu renowacji, by przeprowadzić niezbędne naprawy. To wszechstronna opieka i gwarancja jakości, która zapewnia trwałość na lata.

Dlaczego my powinniśmy wykonać dach płaski na Twoim domu?

USŁUGI ŚWIADCZYMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

USŁUGI ŚWIADCZYMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI

ZLECENIA WYKONUJEMY TERMINOWO

ZLECENIA WYKONUJEMY TERMINOWO

NIE BOIMY SIĘ INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

NIE BOIMY SIĘ INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ

NASI PRACOWNICY TO DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

NASI PRACOWNICY TO DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

ZADOWOLENIE ZLECENIODAWCY TO PRIORYTET

ZADOWOLENIE ZLECENIODAWCY TO PRIORYTET

Potrzebujesz serwisu, bądź renowacji dachu?

telefon

+48 505 856 333
+48 512 450 492

TELEFON

telefon

+48 570 600 707
+48 604 436 979

TELEFON KOSZTORYSANCI

mail

biuro@dachy-zrbzawadzki.pl
E-MAIL