Hydroizolacja dachu za pomocą membran płynnych Isomat

Membrany płynne Isomat to zaawansowane technologicznie narzędzia, które można nakładać wysokodynamicznym agregatorem lub manualnie wałkiem. Doskonale sprawdzają się w przypadku dachów wielkopowierzchniowych, ale nie tylko. Z ich pomocą można naprawić dotychczasową warstwę hydroizolacyjną dachu lub stworzyć nową od podstaw!

Hydroizolacja dachów płaskich – wymagania

Dachy płaskie mogą być szczególnie narażone na działanie wilgoci. Ze względu na swoją konstrukcję muszą też być bardzo wytrzymałe tak, aby ewentualne śnieżne nasypy zimą nie spowodowały tragicznych konsekwencji. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że dach płaski jest najdłużej nasłoneczniony w ciągu dnia, ponieważ w tym przypadku na poziom nasłonecznienia powierzchni nie ma wpływu usytuowanie budynku.

Obrazując wymagania przy hydroizolacji dachów płaskich, nie można zapominać o sytuacji, gdy na dachu jest już położona powłoka zabezpieczająca. Może to być stara mata bitumiczna czy nowoczesna papa termozgrzewalna albo inne materiały. Jeżeli nie spełniają już dostatecznie swoich funkcji ze względu na wieloletni okres użytkowania, należy rozważyć zdemontowanie całej warstwy.

Hydroizolacja dachów płaskich – membrany płynne Isomat

W związku z powyższymi wyzwaniami należy sięgnąć po kompleksowe rozwiązania, które będą niezawodne. Bez względu na to, czy stan dotychczasowych powłok bitumicznych okaże się niewłaściwy, wymagający naprawy, czy też odpowiedni, w każdym przypadku użycie membrany płynnej Isomat spełni swoją rolę. W wielu sytuacjach nie jest wymagany całkowity demontaż warstwy dotychczasowej, ponieważ właściwości uszczelniające materiału hydroizolacyjnego Isomat powodują, że po wszelkiego rodzaju przerwach i wybiciach nie pozostaną żadne ślady. Jedyne, o czym należy pamiętać, to o przygotowaniu podłoża do natrysku. Powinno być ono maksymalnie suche (<4% wilgotności) i pozbawione wszelkiego rodzaju cząstek drobnych, piasku, pyłów i zanieczyszczeń.

Membrany płynne Isomat występują w różnych wariantach, są jedno- bądź dwuskładnikowe. Zawierają najwyższej jakości żywice, najczęściej poliuretanowe, charakteryzujące się doskonałą przyczepnością, trwałością, siłą wiązania przekładającą się na kompletną wodoszczelność.

Poza właściwościami hydroizolacyjnymi membrany w płynie Isomat to stosowania natryskowego na dachach płaskich i powierzchniach użytkowych zabezpieczają dodatkowo termicznie. Dzięki temu wyposażając się jeden produkt, można osiągnąć wiele celów jednocześnie i przygotować gruntownie dach pod dalsze działania.

Rodzaje membran hydroizolacyjnych Isomat

Przedstawiane produkty występują w różnych wersjach w zależności od dedykowanego zastosowania. Wyróżnić można także membrany do powierzchni o podwyższonym poziomie wilgotności, lakiery nawierzchniowy, powłoki do wzmacniania warstw, zaprawy cementowo-naprawcze Isomat, powłoki epoksydowe na bazie wody Isomat, wodoszczelne membrany do obiektów sportowych i wiele, wiele innych nowoczesnych rozwiązań.

Te i wiele innych produktów znajdziesz w naszej ofercie. Jeśli szukasz sposobu na hydroizolację dachu – skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Szukasz wykonawcy hydroizolacji dachów? Sprawdź nas!

telefon

+48 512 450 492
TELEFON

telefon

+48 505 856 333
+48 570 600 707

TELEFON KOSZTORYSANCI

mail

biuro@dachy-zrbzawadzki.pl
l.zawadzki@dachyzawadzki.pl

E-MAIL