DACHY ŁÓDŹ, ŁÓDZKIE

JESTEŚMY Z PABIANIC, WIĘC REALIZUJĄC ZLECENIA W ŁODZI I OKOLICY CZUJEMY SIĘ JAK W DOMU - WYBIERZ SPRAWDZONEGO LOKALNEGO WYKONAWCĘ!

Dachy Łódź

Dachy płaskie Łódź

Dachy płaskie to typ dachów stosowany w większości hal stalowych i różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Zajmujemy się dachami płaskimi od blisko 30 lat. W tym czasie wykonaliśmy wiele realizacji na terenie całego kraju i postawiło na nas wiele znanych firm, jak Aflofarm, Biedronak, Gillette, Intermarche czy Elektrownia w Bełchatowie. Jako, że jesteśmy z Pabianic, to wiele z naszych realizacji miało miejsce właśnie w naszej okolicy, tj. województwie Łódzkim, dlatego jeśli potrzebują Państwo dachu płaskiego w Łodzi, Pabianicach, czy w okolicy, zachęcamy do rozważenia naszej firmy.

Zawsze doradzamy w doborze odpowiednich materiałów i rozwiązań technologicznych, by dach płaski spełniał swoją rolę i był jak najtrwalszy. Aktualnie popularnym rozwiązaniem są membrany EPDM, które cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi i są trudnopalne. Coraz większe uznanie zdobywa też hydroizolacja dachów płaskich membranami płynnymi. Ich główną zaletą jest wysoka elastyczność, całkowita bezspoinowość i bezszwowość, oraz łatwość aplikacji. Przy tym nie ustępują one w niczym wspomnianym wcześniej membranom EPDM.

Najważniejsze czym się kierujemy podczas budowania dachu płaskiego to bezpieczeństwo i trwałość, dlatego zawsze bardzo dokładnie wykonujemy każdy etap prac, by uniknąć późniejszych ewentualnych usterek. Wszystko musi zostać wykonane solidnie i trwale, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, by dach płaski spełniał swoją rolę i by cieszyli się Państwo jego długotrwałością.
Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta dachów płaskich, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, bądź bezpośredniego kontaktu na nasz email lub telefon.

Masz pytania? Napisz!

DACHY ŁÓDŹ – WYBIERZ DOŚWIADCZONEGO WYKONAWCĘ

Dach na miarę możliwości

Dachy płaskie to rozwiązania, które zaczynają dominować nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale również w przestrzeniach przeznaczonych na cele inne niż mieszkaniowe. Najczęściej stosuje się je w budownictwie przemysłowym. Specyfika funkcjonowania branży oraz wymagania jakie musi spełnić budynek i jego pokrycie sprawia, że firmy oferujące dachy płaskie muszą wyróżniać się jakością materiałów i doświadczonymi specjalistami.

Dach płaski najlepszy w polskim klimacie

W polskim klimacie, gdzie dominują deszcze, silne wiatry i opady śniegu, a coraz częściej również upalne lata, niezbędne jest wybranie takiego pokrycia dachowego, które będzie zapewniało najlepszą ochronę dla budynku (bez względu na jego charakter i funkcję). Choć nadal powszechnie wykorzystywane są dachy spadziste, to na popularności zyskują również dachy płaskie. Okazuje się bowiem, że jeśli zostaną one wykonane z wysokiej jakości materiałów, w sposób profesjonalny i przemyślany, mogą stanowić inwestycję, która szybko się zwróci. Jeśli cała konstrukcja dachu płaskiego zostanie przygotowana według obowiązujących standardów, dach zapewnia większą ochronę przed utratą ciepła, a latem sprawia, że wnętrze budynku nie nagrzewa się nadmiernie.  W ten sposób można zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Dodatkowo zwiększa się także powierzchnia użytkowa budynku (brak skosów), co w przypadku budynków przemysłowych wydaje się szczególnie ważne. Co więcej, jeśli dach jest prosty, zmniejsza się także powierzchnia, którą należy ogrzać. Jeśli dach ma skosy, wówczas tworzy się pod nim przestrzeń niezdatna do użycia, a która wymaga ogrzania. To wydłuża proces nagrzewania i zwiększa jego koszty. Dlatego też chcąc generować wyższe oszczędności, warto wybrać właśnie dach płaski. Oszczędności są również możliwe, jeśli na dachu zainstalowany zostanie system do odśnieżania całej powierzchni. Automatyzacja tego procesu sprawia, że nie trzeba zatrudniać osoby czy firmy, która odśnieży dach oraz wywiezie śnieg. Zainstalowany system nie dopuszcza bowiem do tego, by śnieg zalegał na dachu i rozdmuchuje go w naturalny sposób.

Doskonałym rozwiązaniem jest także tworzenie dachów zielonych. Mogą one nie tylko wskazywać na troskę firmy o środowisko, ale także pomagają zapewnić pracownikom rozrywkę (jeśli dach zostanie odpowiednio zaprojektowany można tam spędzać przerwy czy organizować imprezy integracyjne). Dach zielony zwiększa odporność na zmiany temperatur czy też chroni przed wilgocią. Dlatego też wybierając dach płaski warto rozważyć zamianę tradycyjnego dachu na zielony. Przyniesie on wiele korzyści dla firmy i zatrudnionych w niej pracowników.

Nowatorskie systemy i rozwiązania

Efektywność i wysoką jakość działania dachów płaskich zapewniają odpowiednie systemy i rozwiązania, które zostały wykorzystane do ich budowy. Kluczowe jest tutaj przygotowanie odpowiedniej termoizolacji i hydroizolacji. Ten pierwszy system zapewnia ochronę przed nadmierną utratą ciepła (co redukuje koszty ogrzewania całej powierzchni). Natomiast ten drugi system chroni przed wilgocią i przeciekaniem. Jest to szczególnie ważne w okresie wiosennym i jesiennym, kiedy opady deszczu są zwiększone. Dodatkowo, dach płaski powinien zostać wyposażony również w świetliki, które zwiększają powierzchnię naświetloną światłem naturalnym. Istotne są też systemy wykorzystywane do odśnieżania dachu płaskiego. O ile bowiem w większości przypadków dach płaski to korzystne rozwiązanie, o tyle w sezonie zimowym, gdy opady śniegu są bardzo intensywne, dach może ulec zawaleniu lub znacznemu uszkodzeniu. Co więcej, jeśli hydroizolacja dachu nie została przeprowadzona poprawnie, wówczas dach może przeciekać, co generuje koszty i straty. Dlatego też, bez względu na przyjętą funkcję budynku, niezbędne jest wprowadzenie specjalistycznych systemów pozwalających na szybkie odśnieżanie dachu. Obecnie najlepiej sprawdzają się te rozwiązania, które zapobiegają osiadaniu śniegu na dachu. W ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo całej konstrukcji, a tym samym uniknąć ewentualnych strat czy problemów (jeśli konstrukcja dachu załamie się pod naporem śniegu i będzie zagrażać zdrowiu lub życiu pracowników).  Niezależnie od wybranego rozwiązania, każdorazowo również należy położyć nacisk na jakość materiałów, z których wykonany będzie dach płaski. Należy bowiem mieć świadomość, że nawet najbardziej nowoczesne systemy nie zapewnią pełnej ochrony, jeśli do budowy dachu płaskiego i jego konstrukcji, zostaną wykorzystane materiały niewłaściwe lub pozbawione stosownych atestów czy też niespełniające wymagania ujęte w projekcie.

Coraz więcej budynków do pokrycia

Na terenie województwa łódzkiego, z roku na rok powstaje coraz więcej budynków przemysłowych. Łączna powierzchnia budynków, które oddano do użytku w I kwartale 2021 roku wynosiła ok. 40 tys. m2. Rozwój gospodarczy i zwiększające się zapotrzebowanie na hale produkcyjne czy przemysłowe, sprawia że będzie ich coraz więcej. Oznacza to, że na tym terenie pojawia się też coraz więcej miejsc, w których możliwe jest instalowanie dachów płaskich. Choć nie podano statystyk dotyczących tego, ile spośród dotychczas postawionych budynków przemysłowych zostało wyposażonych w dachy płaskie, to można założyć, że rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością. O fakcie tym świadczy pojawianie się na rynku łódzkim coraz większej liczby firm specjalizujących się w instalacji dachów płaskich. Każda z nich, w swojej ofercie posiada zróżnicowane rozwiązania (od klasycznych dachów płaskich po dachy zielone), które mogą być wykonane z dowolnie wybranego materiału. dodatkowo firmy te oferują nowoczesne technologie pozwalające na ochronę budynku przed uszkodzeniami pojawiającymi się na skutek zmieniających się warunków atmosferycznych (systemy do odwadniania, wzmocniona izolacja czy systemy do odśnieżania dachu).

Dlaczego wybrać naszą firmę?

Chcąc zwiększyć swoją pewność, że dach płaski będzie spełniał wszystkie wymagania oraz standardy zapewniające bezpieczeństwo oraz funkcjonalność budynku, należy we właściwy sposób wybrać firmę, która będzie realizować dane zlecenie. Z racji tego, że na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów oferujących usługę projektowania, renowacji czy też budowy dachów płaskich, warto wiedzieć,  jakie elementy wyróżniają naszą firmę na tle konkurencji. Wybierając wykonawcę zlecenia, niezbędne jest zweryfikowanie opinii, jakie na temat firmy pojawiają się wśród najbliższego otoczenia czy też na forach internetowych. Nie powinno to być jedyne kryterium. Nie zawsze bowiem klienci dzielą się swoimi opiniami. Częściej są one tez pisane przez niezadowolonych kontrahentów czy nawet przez konkurencję. Dlatego też nie zawsze należy brać pod uwagę tylko ten jeden czynnik. Warto również zweryfikować jakość wcześniej wykonanych zleceń. Podobnie jak większość firm, również nasza, ma na stronach przedstawione portfolio, w którym prezentują swoje najlepsze prace. Dodatkowo, jeśli klient jest z okolicy, można niektóre projekty zobaczyć samemu, na żywo. W ten sposób zyskuje się lepszy ogląd sytuacji. Dodatkowo, należy też wziąć pod uwagę cenę, jakość oferowanych materiałów czy systemów oraz poziom wiedzy pracowników, którzy są zatrudnieni w firmie, a odpowiadają za przygotowanie projektu, rozmowy z klientem czy też zajmują się wykonaniem danego zlecenia. Wszystkie materiały, z których firma wykonuje konkretne rozwiązania dachowe, pochodzą ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł. Wyróżniają się też trwałością oraz najwyższą jakością. Choć wybór kompetentnego i wiarygodnego wykonawcy jest trudny, to oferta naszej firmy oraz kompetentni pracownicy spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających kontrahentów. Niezależnie od miejsca, w którym zlecenie ma być wykonane, zatrudnieni pracownicy wykazują się doświadczeniem i dużą wiedzą.

Z nami najłatwiej

Firma, choć swoją siedzibę ma w Pabianicach, realizuje zamówienia z całego kraju.
W trosce o swoich klientów, oferta podstawowa zawiera darmową wycenę instalacji. Każdorazowo jest ona przygotowana nie tylko w oparciu o obowiązujące standardy, nowoczesne technologie czy przepisy, ale przede wszystkim uwzględnia oczekiwania potencjalnego klienta. Nie ma więc ogólnych ofert, dopasowanych do uniwersalnych założeń. Każdy klient otrzymuje własną wycenę. Dlatego też zanim zostanie ona przygotowana, konieczna jest konsultacja i osobiste spotkanie. Dopiero po zgromadzeniu wszystkich potrzebnych informacji, projektów czy parametrów ustalane są szczegółowe warunki danej oferty.

Celem wyznaczonym przed pracownikami jest nie tylko terminowość czy dopasowanie projektu do wymagań, ale również stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Jest to możliwe dzięki zatrudnieniu specjalistów z dużym doświadczeniem w branży oraz dysponujący wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii stosowanych w budowie czy renowacji dachów płaskich.

Z racji tego, że firma na rynku działa już od przeszło 30 lat, wyróżnia się wyspecjalizowaną ofertą, jeśli chodzi o dachy płaskie. Wśród najczęściej wybieranych usług znajdują się m.in.: wykonanie projektu i instalacji dachu płaskiego, przeprowadzenie hydroizolacji dachów, budowa dachów dla budynków pasywnych, wykonywanie dachów  EPDM, PCV, PVC oraz TPO. Dodatkowo, swoim klientom (choć nie tylko) firma oferuje również serwis i usługi renowacyjne dachów płaskich.

Zaletą firmy jest jej doświadczenie w zakresie realizacji wszystkich usług, co udokumentowane jest licznymi projektami realizowanych dla największych podmiotów działających na terenie kraju. Dzięki temu buduje się renomę oraz stabilną pozycję. Jest to szczególnie ważne w dobie systematycznie zwiększającej się konkurencji, która na terenie województwa łódzkiego pojawia się coraz częściej. Okazuje się jednak, że nowe firmy, choć dysponują nowoczesnymi technologiami, to wyróżniają się mniejszymi możliwościami finansowymi czy też mniej wyspecjalizowaną kadrą. W firmie kładzie się bowiem największy nacisk na rozwój, na kształtowanie potencjału pracowników, a tym samym na oferowanie klientom coraz wyższej jakości. Każdy z tych elementów sprawia, że firma wyróżnia się na tle podobnych sobie przedsiębiorstw.

Szukasz wykonawcy dachu płaskiego? Sprawdź nas!

telefon

+48 512 450 492
TELEFON

telefon

+48 505 856 333
+48 570 600 707

TELEFON KOSZTORYSANCI

mail

biuro@dachy-zrbzawadzki.pl
l.zawadzki@dachyzawadzki.pl

E-MAIL