DACHY PŁASKIE POZNAŃ

TRWAŁE DACHY PŁASKIE W POZNANIU LUB OKOLICY. DOŚWIADCZONY I SPRAWDZONY WYKONAWCA DACHÓW PŁASKICH.

Dachy Poznań

Dachy płaskie Poznań

Dachy płaskie to usługa na której nasza firma zbudowała swoją renomę. Przez 30 lat budowaliśmy dachy płaskie na halach stalowych, obiektach przemysłowych. Dachy płaskie są jedną z kilku usług z naszej oferty, jednak jest przy okazji zdecydowanie jedną z najważniejszych. Pracowaliśmy na dachach wielkich firm, jak Aflofarm, Gillette, Intermarche, Biedronka itp.

W przypadku każdego zlecenia służymy pomocą w doborze najlepszych rozwiązań technologicznych dla Państwa dachu płaskiego w Poznaniu. Podczas naszej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na bezpieczeństwo i jakość wykonania. W przypadku takiej konstrukcji jak dach płaski nie można sobie pozwolić na błędy, które w późniejszym czasie naraziły by inwestora na niepotrzebne koszty, dlatego zawsze zwracamy uwagę na najmniejsze detale. Nasza kadra pracownicza to doświadczeni i przeszkoleni specjaliści, przyzwyczajeni do pracy w trudnych warunkach.

Mimo iż nasza siedziba firmy mieści się w Pabianicach koło Łodzi, to pracowaliśmy już w każdym zakątku Polski, a także w kilku innych krajach europejskich, dlatego jeśli szukają Państwo wykonawcy dachu płaskiego w Poznaniu czy okolicy, polecamy rozpatrzenie wyboru naszej firmy. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, celem określenia Państwa oczekiwań dotyczących dachu płaskiego.

Masz pytania? Napisz!

DACHY POZNAŃ – WYBIERZ DOŚWIADCZONEGO WYKONAWCĘ

Dachy płaskie i ich zastosowanie

Nowoczesny charakter budynków i optymalne zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni to niewątpliwe zalety dachów płaskich. Im lepsze i bardziej staranne ich wykonanie, tym lepiej i dłużej będą one służyć w każdej sytuacji. To inwestycja, która z pewnością się opłaci.

Do firmy i do domu

Jeszcze do niedawna dachy płaskie kojarzyły się wyłącznie z halami produkcyjnymi, magazynami czy sklepami wielkopowierzchniowymi. Powszechnie są one stosowane w blokach, ale i coraz częściej pojawiają się też w domach jednorodzinnych. W tym przypadku są tworzy się na nich ogrody i miejsca, w których można spędzać czas wolny. Jest to szczególnie wygodne dla tych, którzy nie mają lub nie lubią tradycyjnych ogrodów. Te nie zapewniają bowiem prywatności. Najczęściej są położone przy ulicy, gdzie każdy może widzieć co dzieje się na placu. Ogród jest też widoczny z okien sąsiadów, co sprawia, że spędzanie w nim czasu nie dla każdego jest komfortowe. Ogród stworzony na dachu płaskim natomiast zapewnia prywatność i pełną swobodę. Można w nim spędzać czas z bliskimi i w pojedynkę. Jest to także doskonałe miejsce dla dzieci. Ogród zaprojektowany na dachu daje większe poczucie bezpieczeństwa. dziecko nie może wyjść samo na ulicę czy też nie może zostać zabrane z podwórka przez nieznajomego. Choć nie oznacza to, że dziecko może bawić się zupełnie bez opieki, to jest to zdecydowanie bezpieczniejsze niż tradycyjny ogród. Na dachu płaskim poza kwiatami i drobnymi krzewami można uprawiać też warzywa. Dzięki temu, nawet w centrum największego miasta, można cieszyć się własnymi uprawami. Można znaleźć też miejsce na niewielki basen, jacuzzi czy też piaskownicę i grill. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia właściciela dachu i jego budżet. Co ciekawe, z racji tego że ogrody na dachach są coraz bardziej popularne i coraz bardziej lubiane, to w ofercie deweloperów, coraz częściej pojawiają się mieszkania z dostępem do dachu. W zależności od projektu, klient może mieć dach do swojej dyspozycji i tylko on może na niego wychodzić lub dach może być do wspólnego użytku. Tutaj wszystko uzależnione jest od rodzaju projektu i wykonania oraz od samej koncepcji dewelopera. Mieszkania z indywidualnym wejściem na dach są droższe, co sprawia że jest to rozwiązanie, które chętniej jest stosowane.

Niezależnie od tego czy dach płaski powstał na bloku, domu jednorodzinnym czy na hali produkcyjnej, to dzięki dobremu projektowi i wyspecjalizowanej firmie, może być to miejsce, w którym każdy będzie chciał spędzać swój wolny czas.

Możliwości zagospodarowania dachu płaskiego

Dachy płaskie można zagospodarować na wiele sposobów. Dziś coraz rzadziej pozostawia się tę przestrzeń niewykorzystaną. Dotyczy to nie tylko domów jednorodzinnych, ale również hal produkcyjnych czy magazynowych lub innych budynków firmowych. W większości przypadków, na dachu płaskim urządzane są ogrody i zielone przestrzenie, w których w okresie wiosenno-letnim można spędzać czas i cieszyć się ładną pogodą w czasie przerwy. Na dachach płaskich można sadzić niewielkie rośliny, zwłaszcza drobne krzewy i kwiaty. Instaluje się też ławki czy zestawy wypoczynkowe, a w domach jednorodzinnych (i w niektórych firmach) pojawia się też miejsce na grilla i wspólne spędzanie czasu wolnego. Dach płaski w ciepłe dni może być przestrzenią, w której integrują się pracownicy, w której można spędzać czas, bez konieczności przejmowania się, że ciekawscy sąsiedzi wszystko zobaczą. Dach płaski i ogród tam stworzony daje więc poczucie prywatności i własną, dodatkową przestrzeń. Taka aranżacja jest szczególnie ważna w dużych miastach. Tutaj coraz częściej brakuje zieleni, nie ma swobodnej i otwartej przestrzeni, gdzie można się spotkać i porozmawiać. Większość firm, które działają w centrach miast nie mają wewnętrznych ogródków, a pracowników częściej można spotkać przed firmą. Nie zawsze robi to dobre wrażenie na otoczeniu – w tym również na potencjalnych klientach. Dlatego też stworzenie indywidualnej przestrzeni na dachu płaskim, sprawia że pracownicy mogą swobodnie spędzać tam swój wolny czas. Mogą też lepiej odpocząć – również od miejskiego zgiełku. To komfort, wygoda i spokój, które dla wielu pracowników staje się wartością nadrzędną. Tym bardziej, jeśli dach płaski jest zaaranżowany w ten sposób, że pozwala na pracę zdalną (jeśli jest tam Internet, a pracownicy dysponują laptopem). Wszystko to sprawia, że coraz więcej firm decyduje się właśnie na tworzenie ogrodów na dachach swoich firm. Jednak to nie wszystko. Dla wielu magazynów czy hal produkcyjnych, dachy płaskie to miejsce, w których mogą przechowywać półprodukty czy surowce. Jest to szczególnie ważne, kiedy przestrzenie magazynowe mają ograniczoną pojemność, a rzeczy wymagające przechowania, mogą przebywać na wolnym powietrzu. Na dachu są one bezpieczniejsze, a ich ochrona jest o wiele łatwiejsza, niż gdyby trzeba było je trzymać na terenie przy firmie. Dlatego też coraz więcej firm dąży do tego, by pewne elementy potrzebne na produkcji przechowywać właśnie na dachu.

Postaw na specjalistów

Choć wykonanie dachu płaskiego wydaje się zadaniem łatwiejszym niż budowa dachu ze skosami, to nie oznacza to, że można to zadanie wykonać samodzielnie. Choć oczywiście można próbować, to jeśli nie ma się niezbędnego doświadczenia i wiedzy, na końcu i tak trzeba będzie udać się do specjalistów. Dlatego też warto od razu zaufać firmie, która od lat zajmuje się realizacją takich projektów. Zwykle, poza osobą odpowiedzialną za przygotowanie samego projektu, w firmie zatrudnieni są też specjaliści odpowiedzialni za wykonanie odwodnienia, za izolację i stabilność całej konstrukcji. Dodatkowo, dzięki temu że firma funkcjonuje od lat na rynku, może mieć dostęp do materiałów w korzystniejszych cenach, przy zachowaniu najwyższej ich jakości. Jest to korzystniejsze dla klienta, który może sporo zaoszczędzić. I nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Pracownicy firmy, na zlecenie klienta mogą samodzielnie realizować wszystkie niezbędne zakupy, a jedynym obowiązkiem klienta jest ich zatwierdzanie. Cała odpowiedzialność spoczywa na firmie zajmującej się budową dachu. W ten sposób można wyeliminować wiele niepotrzebnych pomyłek i zapewnić sobie spokój podczas wszystkich prac. Dodatkowo również, zyska się większą pewność, że przygotowana konstrukcja będzie w pełni bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Co najważniejsze, zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy z dużym doświadczeniem zagwarantuje, że dach wytrzyma w każdych warunkach i nie trzeba będzie wszystkich prac wykonywać od nowa.

Od czego zależy cena?

Nie zawsze dla się znaleźć ofertę wykonania dachu płaskiego, która zadowoli pod każdym kątem. Ostateczna cena uwarunkowana jest bowiem przez kilka czynników. Nie zawsze więc można wynegocjować korzystniejsze warunki. Zwłaszcza jeśli chce się utrzymać najwyższą jakość dachu. Na cenę finalną wpływ mają bowiem przede wszystkim: stan techniczny budynku oraz powierzchnia dachu. W dalszej kolejności należy uwzględnić również ceny materiału, z którego będzie dach wykonany. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem są dachy, które nie będą zagospodarowane, ale też nie będą pokryte blachą. Inna cena będzie obowiązywać przy rozwiązaniach, które uwzględniają instalację warstwy hydro i termoizolacyjnej, systemów odwodnienia dachu czy automatycznych urządzeń pomagających w zapewnieniu bezpieczeństwa. Inne warunki cenowe będą obowiązywać w przypadku domów jednorodzinnych, a inne będą przyjęte dla magazynów czy hal produkcyjnych. Dodatkowo również, cena będzie wyższa, jeśli na dachu ma powstać ogród i przestrzeń do relaksu. Tutaj niezbędne jest przygotowania właściwej nawierzchni i zabezpieczenie konstrukcji dachu przed wilgocią. Tej nie da się uniknąć, jeśli na dachu mają rosnąć rośliny czy niewielki basen lub oczko wodne. Im bardziej złożony projekt, tym jego cena jest wyższa. Dodatkowo również na cenę wpływa także liczba, potrzebnych do wykonania dachu, pracowników i zakres ich kompetencji czy umiejętności. Ilość tych czynników jest tak duża, że trudno jest wynegocjować niższą cenę, bez utraty jakości. Ze względu na bezpieczeństwo i chęć uzyskania jak najbardziej trwałego efektu, warto jednak zainwestować więcej.

Inwestycja, która się opłaci

Choć budowa dachu płaskiego wymaga dużych nakładów finansowych, to jest to inwestycja, która stosunkowo szybko zacznie się zwracać. Doskonale będzie to widoczne zimą, kiedy pojawią się rachunki za ogrzewanie. Dzięki poprawnie wykonanej termoizolacji, przez dach nie ucieka ciepło. Nie przedostaje się też chłód z zewnątrz. Dodatkowo, jeśli w dachu dobrze zainstalowano system hydroizolacyjny i odpowiedzialny za odprowadzanie wody z dachu, ryzyku przeciekania lub przedostawania się wilgoci do wnętrzna budynku, jest o wiele mniejsze. W ten sposób uniknąć można kosztownych napraw i występowania usterek, które będą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników budynku. Jest to więc ważne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w halach magazynowych czy produkcyjnych, gdzie przebywa wiele osób jednocześnie. Im solidniej wykonany dach, im lepszej jakości materiały i im lepsi specjaliści pracują przy jego wykonaniu, tym większe szanse na to, że dach będzie bezawaryjnie służył latami. Po jednorazowej, dużej inwestycji, później wystarczy regularnie pamiętać o konserwacji i kontrolach, które pozwolą wyeliminować nawet najdrobniejsze usterki. Dlatego też, nawet jeśli wydatki związane z budową dachu płaskiego wydają się wysokie, to w dłuższej perspektywie czasu będzie można zauważyć oszczędności.

Szukając idealnego rozwiązania dla siebie, warto zdecydować się na opinię i poradę specjalistów. Wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza na temat dachów płaskich, pozwoli na wybranie najlepszego rozwiązania. Bez większych trudności dobiorą dach płaski, który będzie idealnie sprawdzał się w każdej sytuacji i przetrwa latami. To w budynkach użytkowych jest najważniejsze. Dlatego zawsze lepiej jest zainwestować na początku, by później nie obciążać budżetu naprawami czy kolejnymi wymianami.

Szukasz wykonawcy dachu płaskiego? Sprawdź nas!

telefon

+48 512 450 492
TELEFON

telefon

+48 505 856 333
+48 570 600 707

TELEFON KOSZTORYSANCI

mail

biuro@dachy-zrbzawadzki.pl
l.zawadzki@dachyzawadzki.pl

E-MAIL